WPC dlaždice, vhodná volba pro vaši terasu

Stále přemýšlíte a lámete si hlavu jaké dlaždice zvolíte na terasu? Přemýšleli jste že zvolíte WPC dlaždice, ale moc o tom nevíte? A chtěli by jste něco, co vydrží na věky? Rozhodně je správná volba vsadit na WPC dlaždice.

Co jsou dřevoplastové dlaždice?

Dřevoplast neboli zkráceně WPC je složení ze dřeva, v podstatě z kvalitní dřevěné moučky a polymeru. Jde tedy vlastně o sloučení toho nejlepšího z obou materiálů. Výsledkem takového sloučení, je vysoce kvalitní materiál, jenž oproti dřevu je velmi odolný vůči vysokým teplotám, slunečnímu záření, mrazu, hnilobě, plísním a také před napadení hmyzem.

WPC dlaždice si získávají stále více a více spokojených zákazníků a definitivně nahrazují dlaždice keramické. Ty vyžadují pravidelnou a někdy i nákladnou údržbu. Za to dlaždice z WPC jsou naprosto bezúdržbové a na ošetření nenákladné.

Výhody oproti klasickým materiálům

  • Odolnost a velká životnost – odolné proti slunci, dešti, mrazu, slané vodě a hnilobě
  • Bezúdržbový materiál – materiál je naprosto bezúdržbový nemusíte nic impregnovat či olejovat
  • Bezpečnost – materiály jsou zcela bezpečné i pro ty nejmenší a nikdy se nemusíte obávat třísek
  • Šetrný k životnímu prostředí – kvalitní recyklované suroviny, které jsou 100% recyklovatelné

WPC terasové dlaždice mají rozměr 30×30 cm. Jejich systém na zaklapávání „click“ je velice rychlý na pokládku. Dlaždice jsou možné použít jako pro menší plochy například na balkónech. Můžete je ovšem použít naprosto kdekoliv a to i na terasu. Materiál, jenž má stálou barvu a dlouhou životnost vám zaručí naprostou bezúdržbovost.

Vyrobení dlaždice

Dřevoplastové dlaždice jsou vyrobeny z takzvaného velmi kvalitního dřevoplastového kompozitu. Ten zajišťuje dlouhou životnost a prakticky nulovou údržbu. Což je pro mnoho lidé velice důležité, protože málo kdo má tolik času. Složení materiálu WPC je 60% dřeva, 35% HDPE (což je polyethylen s vysokou hustotou, někdy také označován jako vysokohustotní polyethylen) a 5% aditiv. Aditiva slouží k odolnosti proti stárnutí, dřevokazovým houbám a také zajišťují stálobarevnost dlaždic.

Výhody dlaždic WPC

Plastový rošt na němž jsou dřevoplastové desky uchyceny je z HDPE, tedy z vysoce hustotního polyethylenu. Ten zajišťuje velmi dobrou a dlouhou životnost dlaždic. Dále pak stabilitu, odolnost proti UV záření a také zajišťuje jejich velkou pevnost. Dlaždice jsou opracovány i z bočních stran. Systém napojování je velice jednoduchý a unikátní. Jednotlivé dlaždice lze libovolně napojit z jakékoliv strany, čímž může vzniknout nový výjimečný vzor podlahy. Pokládání a samotná stavba dlaždic je velice jednoduchá a velmi snadná. Pokládku zvládne, kde jaký samouk či kutil, který se orientuje v práci s běžným nářadí. Při pokládání dodržujte montážní návod, jenž je skvěle popsán a bude pro Vás v pokládce velmi užitečný. U firmy Nextwood navíc záruka 2+20 let. Záruka na 2 roky je standardní zárukou zboží. Záruka na 20 let je proti poškození materiálu hnilobou, hmyzem nebo snad dřevokazovými houbami.

Kde se dají dlaždice WPC použít

Jelikož je WPC materiál celoprobarvený, udržující stálobarevnost a odolává Uv záření jsou barvy dlouhotrvající. Nemusíte se tedy bát použít dlaždice vlastně kamkoliv. Můžete je použít jako obyčejný chodník, dlažbu chodníku kolem bazénu, pro všechny druhy balkónů a lodžií či pro větší terasy.

Parametry dlaždic

Hmotnost jedné dlaždice je 1,37kg o rozměrech 300×300 mm a materiálu WPC. Spotřeba na m2 je 11 dlaždic. Dlaždice mají různou barvu a je jen na Vás jakou barvu si zvolíte.

Ukončovací lemovací lišty

Lišty jak už v jejich názvu je uvedeno slouží k plynulému zakončení dlažby na rovných stranách dlaždic. Plocha díky tomu dostává ucelený a konečný vzhled. Lišty mají váhu 0,35kg o rozměrech 300×75 o výšce 24 mm. Jsou také vyrobeny z dřevoplastového materiálu, tudíž mají veškeré parametry jako dlaždice. Jsou díky aditivu chráněny proti UV zářením, mají jednotnou barvu, jsou vyrobeny z vysoko hustotního polyethylenu, který zajišťuje jejich životnost, pevnost a stabilitu. I na ukončovací lemovací lišty se vztahuje záruka firmy Nextwood a to 2+20 let. Nasazení lišt je velice jednoduché a při postupování podle návodu to zvládne každý kutil, jenž umí pracovat s nástroji na dřevo.

Dvoudílné rohové lišty

Rohové lišty jsou dvoudílné a skládají se z levé a pravé lišty. Rozměr každé lišty je 370×75 mm. Výška rohových lišt včetně jeho plastového rohu je 24 mm. Lišty mají barvy stejné jako dlaždice a jsou také vyrobeny z WPC materiálu. Jsou díky aditivu chráněny proti UV zářením, mají jednotnou barvu, jsou vyrobeny z vysoko hustotního polyethylenu, který zajišťuje jejich životnost, pevnost a stabilitu. I na dvoudílné lemovací lišty se vztahuje záruka firmy Nextwood a to 2+20 let. Nasazení lišt je velice jednoduché a při postupování podle návodu to zvládne každý kutil, jenž umí pracovat s nástroji na dřevo. Sloužením pravé a levé lišty získáte kompletní rohovou lištu. Unikátní spojovací systému jednotlivých částí umožňuje napojovat lišty z kterékoliv strany a proto ji můžete použít na veškeré potřebné rohy.